Pastasalade met tonijn

I.LOVE.PASTA

Warm, koud, spaghetti, fussili, het maakt me niet uit. Pasta is happines uit een bord en stelt me nooit teleur. Deze uiterst smakelijke koude pastasalade doet het altijd goed. Een gegarandeerd succes bij de barbecue, maar ook prima als maaltijd op een warme zomeravond.

Met deze ingrediënten maak je een lekkere bak vol als bijgerecht voor een feestje. Eet je de pasta samen als avondmaaltijd? Deel de ingrediënten dan door drie. Waarschijnlijk heb je dan iets te veel, maar dan kun je de volgende dag mooi je bammetje met kaas vervangen door nog een portie pasta.

500 gram fusilli
3 blikjes tonijn op olie
sjalotjes
augurken
1 komkommer
1 appel
groene pesto
Italiaanse kruiden
peper uit de molen
aromat
mayonaise
zure room

Fusilli koken en afgieten in een vergiet, lekker lang spoelen met koud water tot de pasta koud is. Drie blikjes tonijn bovenop de pasta (in de vergiet) leegmaken, de olie loopt zo door de pasta eruit.

Drie sjalotjes heel fijn snijden en een paar augurken in blokjes snijden en in een kom doen.
+ 4 eetlepels mayonaise en een bekertje (125 ml) zure room erbij.
1 eetlepel groene pest erbij en versgemalen peper. Klein beetje aromat en even flink  strooien met de Italiaanse kruiden.

1 appel schillen en in kleine blokjes snijden
1 komkommer niet schillen en in kleine blokjes erbij.

Het sausmengsel even goed mengen, dan de fusilli met de tonijn (grote stukken even kleiner maken) in het sausmengsel doen en alles goed door elkaar scheppen.

Minimaal 3 uur in de koelkast

TIP: Maak de salade een dag van te voren zonder de appel en komkommer. De smaak van kruiden en tonijn strekt dan lekker in de pasta.

Doe 2 á 3 uur voor het opdienen de appel en komkommer erdoor, dan blijft de smaak lekker fris.

ALTERNATIEF: Vervang de italiaanse kruiden en de pesto door een dessertlepel mosterd en 2 theelepeltjes worchestershiresauce.

2 gedachten over “Pastasalade met tonijn

  1. Is dit de beroemde salade die we ooit om 05:30 hebben zitten eten na een avondje skihut op de bank bij je ouders? Dan moet ik ‘m een keer maken😃

    Like

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s